Diyabet ve Obezitede Yaşam Yönetimi Danışmanlığı
Geri

Diyabet ve Obezitede Yaşam Yönetimi Danışmanlığı

Yeme ve içme alışkanlığına bağlı olarak ortaya çıkan oldukça geniş bir sorun yelpazesi bulunmaktadır. Hareketsiz yaşam, depresyon, kısıtlı zaman sürecinde dengesiz beslenme ve genetik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan fiziksel sorunlar kişilerin sosyal ve kültürel hayatlarını olumsuz yönde, yaşam kalitesini düşürmektedir. Güven Plus Grup A.Ş. bünyesinde farklı disiplinlerden uzmanlar aracılığıyla danışanlarına hizmet sunarak onların günü en verimli ve sağlıklı şekilde yaşamalarına destek olmaktadır. Bu hizmetler danışanlara uzman diyetisyen ve akademik anlamda çalışan bilim insanlarından hizmet satın alınarak sunulmaktadır. Danışana uzman diyetisyen danışan ve akademisyen spor eğitmenleri ile birlikte bireysel yaşam planı hazırlanmaktadır.

  • Diyabet

Kronik bir sağlık sorunu olan Diyabet halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinmektedir. Bu konuda başvuranların sadece günlük ve gelecek sosyo-kültürel anlamdaki; sportif aktivite, düzenli yeme içme alışkanlığı, zindelik ve farkındalık yaratma ve düzenli ilaç kullanım alışkanlığı kazandırma gibi ihtiyaçlarına cevaplar verilmektedir. Diyabet konusunda tıbbi destek ve tedaviye yönelik bir hizmet sunulamamaktadır.

  • Obezite

Günümüzün en önemli sorunları arasında olan obeziteye yönelik bilimsel ve sosyal alanda bir çok çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Özellikle sağlık açısından bireyde ve toplumda oluşturduğu sorunlar ile tedavi maliyetlerin önüne geçilmesi amacıyla çok çeşitli programlar yapılmaktadır. Obezitenin ortaya çıkmasında genetik faktörler başta olmak üzere aşırı ve yanlış beslenme alışkanlıkları, fiziksel aktivite yetersizliği, eğitim ve sosyo-kültürel nedenlerin etkili olduğu belirtilmektedir. Bu nedenle kurumumuzda alanında uzman olan danışmanlar tarafından obezitenin alışkanlık, eğitim, fiziksel aktivite ve sosyo-kültürel nedenlerine yönelik bireyin günlük ve gelecek planlamaları yapılmakta ve bireye özgü günlük yaşam standartlarına yönelik stratejiler geliştirilmektedir. Obeziye bağlı ortaya çıkan tıbbi ve hekimlik anlamında gereksinimler kurumuzda karşılanmamaktadır.